Lomir - magiczna kraina.

Wejdź w świat czarów i magii.

  • Nie jesteś zalogowany.

Ogłoszenie

Forum jest dopiero w budowie, ale mimo wszystko zapraszam do rejestracji i zabawy ; )

#1 2008-03-26 16:46:56

Mariee

Królowa Lomirii.

6446094
Skąd: Pałac Księżycowy.
Zarejestrowany: 2008-03-26
Posty: 46
Punktów :   

Elfy - podział na rasy i chcarakterystyka.

http://img454.imageshack.us/img454/8227/elfdzikiwb4.jpg


Elfy stanowią jedną z najważniejszych ras większości światów fantasy. Z racji swojej dobroci (nie licząc Drowów), są darzone sporą sympatią u ludzi. Kochają piękno w prostej formie. Potrafią być niesamowicie zdeterminowane, co nie wychodzi na zdrowie agresorom. Jeśli chcą osiągnąć jakiś cel, to nie szczędzą sobie trudu. Żywot mają całkiem długi. Dożywają gdzieś koło siedmiuset lat. Dorosłość osiągają po setce. Dzięki tak długiej linii życia nauczyły się nieco inaczej patrzeć na życie widząc nieco inne wartości. Nie zwykły przejmować się rzeczami niezbyt ważnymi. Są dosyć oporne na nawiązywanie przyjaźni i konfliktów, jednak nie zapominają tego tak łatwo i mogą okazać się wielkimi przyjaciółmi. Jeśli ktoś wyrządził im krzywdę, z całą pewnością i bez wahania będą się mścić lub w lepszych przypadkach okazywać pogardę. Ze względu na różnice między światami, zachodzą również zasadnicze różnice w ich opisach. Wspólne pozostają jednak przeważnie pewne elementy natury oraz wyglądu elfów:

• długie, szpiczaste uszy

• długowieczność

• związki z naturą i lasem

• uzdolnienia magiczne

• piękny wygląd

• długie włosy

• piękny i melodyjny głos

Poniżej charakterystyka kilku elfich ras:


Dzikie Elfy (Zielone Elfy)

CHARAKTER: Są odosobnione i dzikie. Zachowują się cicho względem każdego, nie licząc przedstawicieli swojej własnej rasy. Szybko mogą stać się wrogie w nieprzyjemnych sytuacjach.

WYGLĄD: Silnie zbudowane. Mają ciemną skórę, a włosy w zakresie od czarnego do jasnego brązu., rozjaśniające się z wiekiem do srebrnawego odcienia. Są wzrostu innych elfów, ale masywniej zbudowane. Ważą średnio koło 55 kilogramów. Ubranie ograniczają do minimum, jednak nadrabiają ozdobami w postaci tatuaży, barw wojennych, piór oraz paciorkowatej biżuterii.

WYSTĘPOWANIE: Bardzo rzadko widywane poza swoimi leśnymi domami. Niegdyś zamieszkujące w ogromnych leśnych metropoliach, dziś zepchnięte w dzicz przez cywilizację. Wybrali życie w dziczy nad budowlami i studiowaniem ksiąg.


Księżycowe Elfy (Srebrne Elfy)

CHARAKTER:

WYGLĄD: Mają jasną skórę z lekkim odcieniem błękitu, oraz srebrnobiałe, czarne lub niebieskie włosy. Ludzkie kolory są rzadkością. Oczy niebieskie lub zielone ze złotą otoczką. Preferują proste odzienie, w odcieniach ziemi, co ułatwia im stapianie się z koronami drzew. W bezpieczniejszych miejscach ubierają się w stroje o krzykliwych kolorach. Lubują się w tatuażach i przeróżnych mistycznych wzorach malowanych na ciele. Włosy noszą często spięte w kucyk lub warkocz.Leśne Elfy (Miedziane Elfy)

CHARAKTER: Lepiej rozumieją od swoich krewniaków, że ich przeznaczenie jest połączone na dobre i na złe z ludźmi, krasnoludami czy niziołkami, którzy mieszkają wszędzie wokół. Zachowują się pokornie i rzadko ozdabiają się biżuterią.

WYGLĄD: Mają miedzianą skórę z lekkim odcieniem zieleni lub brązu i brązowe, zielone lub koloru leszczyny oczy. Włosy zazwyczaj brązowe lub czarne. Okazjonalnie blond lub miedzianoczerwone. Są wzrostu innych elfów jednak z budowy przypominają Dzikie Elfy. Preferują proste ubrania jak Srebrne Elfy, jednak nie aż tak kolorowe. Często noszą skórzane pancerze, a kiedy przebywają w bezpiecznych miejscach zakładają dobrze uszyte stroje. Czy pancerze czy normalne szaty, zawsze są w ciemnych odcieniach zieleni i brązu, by lepiej "zlewać" się z otoczeniem.

WYSTĘPOWANIE: Należą do jednych z liczebniejszych ras elfich. Widzą swoje tereny jako następstwa pradawnych elfickich królestw, pałających dumą i potęgą.


Morskie Elfy (Wodne Elfy)

CHARAKTER: To lód o wielkim sercu.

WYGLĄD: Są wysokie, mierzą od około 150 do 180cm. Mają długie kończyny z silnymi mięśniami służącymi do pływania. Występuje u nich między palcami dłoni i stóp cierka błona. Są szczupli niemal jak ich lądowi kuzyni. Mają skórę w odcieniach zieleni z nieregularnymi, brązowymi plamkami i cętkami, czasem też występuje skóra w odcieniach błękitu z białymi plamkami. Kolory oczu Morskich Elfów są identyczne jak ich lądowych krewnych. Preferują odzienie składające się z kompozycji przeróżnych podmorskich roślin o zielonych, czarnych i brązowych odcieniach. Z drugiej jednak strony, elfy te wolą pływać bez wdzianka.

WYSTĘPOWANIE: Rzadko spotykane przez przedstawicieli "ziemnych" terenów. Zamieszkują morza.


Mroczne Elfy (Drowy)

CHARAKTER: Podzielone wiecznymi waśniami. Mimo wszystko łączy je nienawiść do elfów z powierzchni. Nie pragną niczego innego jak wrócić na powierzchnię i sprawić po stokroć większe cierpienie swym krewniakom, niż same cierpiały tysiąclecia temu. Nie ma bardziej złowieszczych elfów niż drowy. Te czarnoskóre istoty, zwane Ssri-tel-quessir, zostały przeklęte w przeszłości przez elficki panteon za oddawanie czci Lloth, staczając się na samo dno moralności i zła. Niektóre odłamy Mrocznych Elfów preferują neutralny styl życia.

WYGLĄD: Noszą się w czarnej skórze o odcieniu hebanu. Mają całkowicie białe lub bladożółte włosy. Często krwistoczerwone oczy, jednak blade(czasem prawie białe) z odcieniami różu, srebra, bzu czy błękitu są również spotykane. Są najniższe i najszczuplejsze wśród elfów.


Skrzydlate Elfy (Avariel'e)

CHARAKTER: Cechującą je zarozumiałość i wywyższanie się.

WYGLĄD: Ich główną cechą są miękkie, pierzaste skrzydła, których rozpiętość sięga od około 3 do 5 metrów. Są zazwyczaj koloru białego, choć zdarzają się też czarne, brązowe i w plamki. Są dumni ze swoich skrzydeł i poświęcają sporo czasu na pielęgnację. Skórę mają bladą, często w kolorze białej porcelany z lekkim odcieniem słabego srebra. Włosy srebrnobiałe lub czarne. Odcienie są rzadkością, jednak również spotykane. Oczy Avariela są większe, pełniejsze i bardziej wyraziste niż innych elfów. Występują we wspaniałych odcieniach błękitu i zieleni. Kilku z nich ma iskrzące, fioletowe oczy, czyste niczym ametyst. Średni wzrost Skrzydlatego Elfa wynosi około 170cm. Mierzą od około 155 do 185cm. Są najpiękniejsze i najdelikatniejsze z wszelakich elfich ras. Preferują lekkie odzienie, które łapie powietrze w locie i faluje pod jego wpływem. Nie przepadają za pancerzami, które ograniczają im grację i swobodę ruchu. Prawie nigdy ich nie zakładają. Ruchy mają pełne gracji oraz wyważone i szybkie.

WYSTĘPOWANIE: Można by powiedzieć, że są na wymarciu. Zostało ich niewiele na świecie. Istnieją, żyjąc w wędrujących, dobrze ukrytych społeczeństwach.

 
Wysokie Elfy (Złote Elfy, Słoneczne Elfy)

CHARAKTER: Te elfy są znane ze swej potężnej magii, która po tysiącach lat może być znaleziona w ruinach ich prastarych miast. Często pilnują elfickiego dziedzictwa nie wpuszczając "nieelfy" na tereny swoich dawnych miast. Są najbardziej aroganckie i zarozumiałe ze wszystkich elfów. Twierdzą, że są jedynymi prawdziwymi elfami, a reszta to po prostu pomyłka.

WYGLĄD: Mają opaloną skórę, włosy w kolorach złotego blond, miedzi i czerni, a oczy zielone lub złote. Uwielbiają kontemplację, wiedzę, zabawy oraz sympatyczne pieśni innych elfów. Ucieleśniają nadludzkie piękno, grację i prezencję elfiego rodu. Preferują wspaniałe stroje o zimnych kolorach, zdobione złotymi i mithrilowymi niciami we wzory.

WYSTĘPOWANIE: To bardzo żywota rasa, nawet jak na elfy. Z powodzeniem mogą dożyć tysiąclecia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
emotikony klaskanie krab tęczowy choroby golf 4 1.4 16v jakie tarcze jak działa sonda lambda w aucie na gaz g2 the returning poradnik